Awards In 2004

English

 

DERS DIŞI ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİ ÖDÜLLERİ 2004

2004 YILI DERS DIŞI ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Sabancı Üniversitesi'nin sosyal yaşamına katılan zenginlikleri teşvik etmek ve akademik çalışmalar dışında gösterilen üstün başarıları takdir etmek amacıyla düzenlenen Sabancı Üniversitesi Ders Dışı Öğrenci Etkinlikleri Ödülleri'nin ikincisi, 4 Haziran Cuma günü Gösteri Merkezi'ndeki törenle sahiplerine verildi. Spor, dans, bilim, ekonomi, tartışma ve müzik gibi geniş bir yelpazede başarılar elde eden öğrenciler plaketlerle ödüllendirildiler.

Dayanışma, eğlence ve öğrenme... Hepsi birarada

  • Sabancı Üniversitesi Dans Kulübü, Türkiye'deki tüm üniversite kulüplerinin yer aldığı Uniaktivite Web Sitesi tarafından Türkiye'nin En Aktif Sanat Kulübü Yarışması'nda birinciliği kazandı.
    Ayrıca Burak Koyuncu Boğaziçi Üniversitesi Tutkuya Davet Organizasyonu Tango Yarışması'nda ikincilik ödülünü aldı.

.


  • Sabancı Üniversitesi'nin 2004'te hayata geçirdiği Akran Danışmanlık uygulaması ile üniversiteye yeni katılanların üst sınıflardaki öğrencilerden her konuda destek alması sağlanıyor. Akran danışmanlar içerisinde yer alan ve üstün başarı gösteren Erkin Solak, Gökhan Uzel ve İdil Serez plaketlerini aldılar.

.


  • Piyanodan perküsyona, bağlamadan kemana, sekiz ayrı enstrüman kursu, üç farklı dalda koro ve çok sayıda müzik topluluğu ile bir kulüpten çok adeta bir müzik fakültesi gibi faaliyet gösteren Sabancı Üniversitesi Müzik Kulübü'nün başkanı Bora Bekiroğlu'na katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verildi.

.


  • Bu sene Varşova'da Procter & Gamble tarafından düzenlenen IT Business Course'a zorlu bir sınav ve bunu takip eden görüşmeler sonucunda çok sayıda aday arasından Türkiye'yi temsilen, Sabancı Üniversitesi Mikroelektronik Programı öğrencisi Emre Ayrancı seçildi.

.


  • Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği öğrencileri Gizem Günalp, Serkan Girgin ve Zeynep Damla Ok'tan oluşan Bombaleyon takımının geliştirdiği proje, Unilever'in organize ettiği Lipton Ice Tea Idea Trophy Proje Yarışması'nda 623 takım arasında birinciliği kazandı.

.


  • Dünya çapında 800 üniversiteden 10.000'i aşkın takımın katıldığı online strateji yarışması L'oreal e-Strat Challenge'da Sabancı Üniversitesi öğrencilerinden Cihan Ünal, Selim Erdem Aytaç ve Yasemin Altunbaş'ın oluşturduğu allthatjazz takımı üstün başarı göstererek dünya üçüncülüğünü elde etti.

.


  • IBM Türk'ün düzenlediği üniversitelerarası Linux Başarı Ödülleri Yarışması'nda Hüseyin Ergün, Murat Kumaç ve Önsel Armağan'dan oluşan Sabancı Üniversitesi takımı, Turquaz adlı açık kodlu muhasebe yazılımı ile 21 ekip içerisinde birinci oldu.

.


  • Genç Başarı Vakfı ve Levis Türkiye işbirliği ile düzenlenen Bizzgame Ekonomi Simulasyonu Yarışması'nda Üniversitemiz'den Çağlar Tırkaz, Görker Alp Malazgirt ve Sinan Ökek'ten oluşan Viagra takımı birinciliği kazandı.

.


  • Üniversitemiz Üretim Sistemleri Mühendisliği Topluluğu, 17. Türkiye Endüstri Mühendisliği Öğrencileri Buluşması'nı son yılların en ağır hava şartları altında olağanüstü çabalarıyla, Türkiye'nin dört bir yanından gelen 370 öğrenciyle gerçekleştirdi.

.


  • Robocon Türkiye 2003 Yarışması'nda Atakan Varol, Berkehan Çiftçioğlu ve Didem Kurt, Türkiye üçüncüsü oldular ve En İyi Teknoloji Ödülü aldılar.

.


  • Dünya'daki 2000'e yakın üniversite öğrencisi, önce ABD'nin Boston şehrinde düzenlenen HNMUN Harvard Ulusal Model Birleşmiş Milletler Konferansı'na, ardından 800'ün üzerinde bir katılımla Mısır'ın Sharm El-Sheikh şehrinde düzenlenen WORLDMUN Dünya Model Birleşmiş Milletler Konferansı'nda bir araya geldi.

    Sabancı Üniversitesi, Model Birleşmiş Milletler Kulübü üyesi öğrenciler Ahmet Tosun ve Yiğit Arslan ülkemizi başarı ile temsil ederek HNMUN Konferansı'nda En İyi Delegasyon Ödülü aldı. WORLDMUN Konferansı'nda ise Nazlı Orsan ve Selim Tansuğ En İyi Diplomasi Ödülü'nü aldılar.

.


  • Akademik Destek Programı'nın lise ve üniversite öğrencilerini Üniversitemiz projeleri etrafında buluşturan Baharda Bilim ve Kültür Etkinliği iki yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu organizasyonun kahramanları İbrahim Eden, Mehmet Onur Sarkan, Murat Genç, Seyfettin Yasin Bilgin ve Tuba Kobaş oldu.

Gençler sporda iddialı

  • Türkiye Üniversitelerarası Bayan Voleybol 2. Lig İstanbul Grubu müsabakalarında 6 takımı geride bırakan Sabancı Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı, 2.'liği elde ederek, 1. Lig'e terfi etti.

.


  • Üniversitelerarası Bayan Tenis Süperlig Birincilikleri'nde Sabancı Üniversitesi Bayan Tenis Takımı ise bu yılki müsabakalarda şampiyonluk elde etti.

.


  • Üniversite Sporları Federasyonu Yüzme Türkiye Birincilikleri'ne Sabancı Üniversitesi Bayan Yüzme Takımı'ndan Özge Altuner 30:04'lük derecesiyle 50 metre serbest yüzmede Türkiye 2.'si oldu.

.


  • Sabancı Üniversitesi Erkek Tenis Takımı, Üniversitelerarası Erkek Tenis Süperlig Birincilikleri'nde 3.'lük kazandı.

.


  • Türkiye Üniversitelerarası Erkek Hentbol 2. Lig İstanbul Grubu karşılaşmalarında Sabancı Üniversitesi Erkek Hentbol Takımı Grup Üçüncülüğü'nü elde etti.

.


  • Türkiye Üniversitelerarası Erkek Basketbol 2. Lig İstanbul Grubu müsabakalarında bu yıl, Sabancı Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı 3.'lük elde etti.

.


  • Sabancı Üniversitesi Bayan Basketbol Takımı, Ayva Kupası Üçüncülüğü ve Boğaziçi Üniversitesi 23. Uluslararası Spor Festivali Şampiyonluğu'nun yanı sıra süperlige terfi etmelerini sağlayan Üniversitelerarası Bayan Basketbol 1. Ligi İkinciliği'ni kazandı.

.


  • Sualtı Sporları Kulübü, bu yıl Dalış Okulu olmaya hak kazanarak eğitimlerini kendi bünyesi içerisinde vermeye başladı.