2011 Ödülleri

Turkish

 

DERS DIŞI ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİ ÖDÜLLERİ 2011

 

 

Tiyatro Kulübü SUoyuncuları

Hasır Şapka - Tiyatro Kulübü Suoyuncuları bu yıl ilk defa sahneye koydukları ' Hasır Şapka ' oyunu ile 9. Üniversiteler arası Tiyatro Festivali'nin açılış oyunu oldular, Tam üç farklı üniversite festivalinde üniversitemizi temsil ettiler, ve temsil etmeye devam ediyorlar: Hüseyin Güven, Yusuf Doğan, Ece Çavuşlu, Aycan Berk Eskili, Emir Adıbelli, Ebru Gümrükçüoğlu, Metin Demirci, Murat Can Özdemir, Osman Can Gençyürek, Ceren İçdem, Ayşe Ezgi Yıldız, Berrak Atik, İrem Kara, Mehmet Kafkaslıgil


MÜZİKUS

KAMPÜS KÜLTÜRÜNE KATKI

Yılboyu verdirdikleri enstrüman dersleri, Kampüs içi ve kampüs dışı konserleri, SGM sahnesini zenginleştiren projeleri ile yıllardır bizlere bitmek tükenmek bilmeyen bir müzik yolculuğu yaşatıyorlar: Murat Mustafa Tunç, Utku Deniz Küçük, Esat Can Ünübol, Cemile Cemre Kaya, Erdem Duru, Sertaç Aydeniz, Cihan Avcı, Merve Tuğçe Şahin, İhsan Kehribar, Burcu Vitrinel

 

CEO'LARLA ÇAY SOHBETLERİ

ULUSLARARASI TEMSİL

Ekonomi İşletme Kulübü'nün bu yıl daha da parlayan projesi Ceo'larla Çay Sohbetleri, Paris - Viyana - Singapur organizasyonları ile uluslararsı platformda üniversitemiz başarıyla temsil ettiler. Basında büyük yankı bulan yurtdışı etkinlikleri aynı zamanda Üniaktivitenin Türkiye çapındaki Üniversite Kulüpleri arasındaki yarışmada en iyi uluslararası aktivite ödülüne layık görüldü: Duygu Sanaç, Selin Erdal, Ecem Altuner, Civan Sözkesen, Veysel Durur, Aycan Çorum, Zeynep Merve Demir, Okan Yücel, Deniz Beşik, Recep Doğan, Salih Ağar, Cansu Topçu, Ediz Kömüryakan, Çağlar Kaya, Emre Tekin, Övgü Ceren Güngör, Gülser Gizem Çeltekli, Melek Binerer, Hüseyin Deniz Öztürk, Yiğitcan Öztürk, Melodi Sevimli, Begüm Yavuz, Burcu Doğruer, Tolga Öztürk, Ezgi Oral, Ceylin Yavuz

 

MBA KULÜBÜ

ÜNİAKTİVİTE TÜRKİYE'NİN EN AKTİF 3. KULÜBÜ

Yöneticilerle Söyleşiler, Mezunlar MBA Kulübü Buluşmaları, Finans Sohbetleri, Pazarlama Sohbetleri, MBA Forum gibi birbirinden önemli etkinlikleriyle yılboyu geniş bir katılımcı yelpazesine hitap eden, basında kendinden söz ettiren, yarattığı kaynak ve gelirler ile organizasyonlarını finanse edebilen MBA Kulübü bu sene daha da büyüyerek kampüs kültürünü zenginleştirmeye devam ediyor: Birkan İçaçan, Elif Esen, Nazlı Nisa Özcan, Suzan Aslan, Mustafa Şirin Kahyaoğlu, Sefa Tecim, Gökçe Emir, Arif Uygar Duran, Alp Kadir Türedi, Aslı Ağca, Cihan Gürsoy, Elif Tekinel, Gizem Türkeli, Gökhan Bıyık, Göktürk Ozan, Semiha Kara, Yasin Yalçınkaya, Yiğit Can Tuğlu

 

GENÇ GİRİŞİMCİLER KULÜBÜ

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON ZİRVESİ'11

Genç Girişimciler Kulübü'nün bu yıl ilk defa düzenlenen yeni ve özgün projeleri Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi'11 ile karşımızda. Yakaladığı büyük katılımcı sayısı, getirdiği ünlü kouşmacıları ve basında aldığı yer ile gelenekselleşebilecek bir organizasyonun başarılı temellerini attılar: Aslıhan Hayali, Azad Avşar, Berfin Dinler, Burcu Demirgülle, Can Çetin, Ceren Tekşahin, Çağlayan Çiftçioğlu, Dilşah Bezirci, Elif Ercan, Eren Erdemgil, Hilal Akıncı, Melis İnam, Merve Kahraman, Murat Seferoğlu, Nazlı Ece Arslantürk, Özge Beşirli, Özge Sevimli, Pınar Toksoy, Sadık Serdar Tacettinoğlu, Senem Arsezen, Suna Yeltekin

                

SABANCI ÜNİVERSİTESİ TENİS TAKIMI

ÜNİVERSİTELER SÜPER LİG'İ BEŞİNCİLİĞİ

Sabancı Üniversitesi tenis takımı, Üniversiteler süper liginde 56 üniversite arasında Türkiye 5. Olmuştur: Ali Rıza Naibi, Berkay Erdal, Ali Eren Özcan, Serhan Eren, Dilara Naibi, Ece Oğuzkan, Naz Mina Mert

 

SABANCI ÜNİVERSİTESİ HENTBOL TAKIMI

ŞAMPİYONLUK

7 takımın mücadele ettiği, üniversiteler arası 2. hentbol ligi finalinde, Haliç Üniversitesi'ni 27-19 mağlup eden takımımız şampiyon oldu ve 1. lige terfi etti: Muhammet Selim Çakır, Batuhan Orbay Yenilmez, Ekrem Sinan Aygün, Nedim Okan, Muhammed Emin Bilgener, Sercan Taşdemir, Erhan Vural, Suphi Aybars Koçarslan, Ekin Eralp, Arman Telci, Jan Zivnicek, Hasan Onur Uzunhasanoğlu, Berkan Küçükyılmaz

 

SABANCI ÜNİVERSİTESİ BASKETBOL TAKIMI

1. LİG'E TERFİ

14 takımın katıldığı ve ilk iki sırada yer takımların 1. lige terfi edeceği üniversitelerarası basketbol 2. liginde mücadele eden ve finale gelene kadar tüm maçlarını kazanan basketbol takımımız, finalde İstanbul Üniversitesi'ne 98-89 mağlup olmasına rağmen 2. sırada yer alarak 1. lige terfi etti: Zeki Tiber, Yaşar Yayla, Alptuğ Varış, Kaan Sunman, Aycan Berk Eskili, Mustafa Berk Kefeli, Remzi Mertcan Özlü, Faruk Deniz Perek, Mustafa Mert Tezçakın, Ali Emre Kuzucu, Emre Güvercinci, İdris Berk Aral

 

SABANCI ÜNİVERSİTESİ FUTBOL TAKIMI

ŞAMPİYONLUK

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen üniversiteler arası futbol turnuvasına katılan takımımız, 11 takımın mücadele ettiği bu turnuvanın finalinde, Türkiye şampiyonu Haliç Üniversitesi'ni penaltı atışları sonunda yenerek şampiyon oldu: Tufan Alper, Güven Keskin, Onur Kınasakal, Doruk Tüfekçi, Burak Bahadır Aygün, Koray Mehmet Deniz, Yiğit Yiğitcan, Berk Yüksel, Erdem Çelik, Can Batuhan, Ahmet Burak Merdivenli

      

SABANCI ÜNİVERSİTESİ YELKEN VE DENİZCİLİK KULÜBÜ

AKTİVİTELERİYLE KAMPÜS KÜLTÜRÜNE KATKI

Doğayla bir ekip halinde mücadele etmeyi kendisine amaç edinen Su-Sail aynı mücadeleyi yıl içinde kazandığı sayısız kupalarla da göstermeyi başardı. Dragos Cup 1.liği, Marmaris Campus Cup 1.liği ve 3.lüğü gibi başarıların yanısıra LÖSEV ile düzenledikleri organizasyonlar ile de kampüste farkındalık yaratmaya devam etmektedir: Sinan Erk Mutafoğlu, Selin Kesenci, Murat Kahraman, Murat Mekikçi, Burak Ertekin, Ali Kanıbelli, Sinan Beşkök, Ezgi Demirtunç, Elif Aköz, Nusret Çelebiler, Deniz Çöğendez, Enes Ağoğlu

                 

SABANCI ÜNİVERSİTESİ RADYO KULÜBÜ

ETKİNLİKLERİ İLE HEDEF ÖĞRENCİLERLE BİRARAYA GELMEK

RadyoSU, gerek düzenlediği rap atölyeleriyle, gerekse Gerçek Yeraltı programı tarafından düzenlenen ve tam 376 kişinin katılımda bulunduğu "Gerçek Yeraltı Rap  Yarışmasıyla” da farklı illerdeki öğrencilerle biraraya gelmeyi başarmıştır: Eren Pek, Mehmet Ali Ayan, Oytun Tunçel, Can Ölken, Gizem Tüzün

MATEMATİK KULÜBÜ

LİSELER ARASI MATEMATİK YARIŞMASI

Matematik Kulübü’nün lise öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirdiği “Liselerarası Matematik Yarışması”nın 4.sü bu sene kampüsümüzde gerçekleşmiştir.  İki aşamalı olarak organize edilen bu yarışmaya 47 farklı liseden toplam 440 öğrenci katılım gösterirken, yarışma sonuçları basın tarafından ilgiyle karşılanmıştır: Kayahan Sarıtaş, Aydın Özcan, Esat Selim Kocaman, Ozan Özdenizci

              

TİYATRO KULÜBÜ SUOYUNCULARI

DÜŞLER BAHÇESİ

Tiyatro Kulübü SUoyuncuları, Düşler Bahçesi adlı çocuk oyunuyla bir ilke imza attılar. Adana, Kayseri,ve Hatay olmak üzere 3 ilde daha önce tiyatro ile tanışmamış yaklaşık 5000 ilköğretim öğrencisine ulaşarak, ülkemizin küçük fidanlarına biraz daha günışığı taşıdılar: Hüseyin Güven, Emir Adıbelli, Yusuf Doğan, Ece Çavuşlu, Aycan Berk Eskili, Tuba Dilbaz, Ebru Gümrükçüoğlu, Metin Demirci, Serdar Turan

 

ÖZGE ONUR ve SAMİ HABİB

KAMPÜS KÜLTÜRÜNE KATKI

Endüstri Mühendisliği topluluğundaki özverili çalışmaları ve kampus kültürüne katkılarından dolayı; Özge Onur ve Sami Habib ödül almışlardır.

 

DANS KULÜBÜ HİPHOP GRUBU

Türkiye 3.lüğü

Onlar, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen dans yarışmasında Türkiye 3.sü olarak üniversitemizi başarıyla temsil ettiler: Çağla Şahin, Buse Uzel, Ceren Karagül, Emre Güvercinci, Gözde Görce, Nazlı Ceylan Ersöz

                        

EMRE SARAÇ

TEMSİL BAŞARISI

Hollanda’da düzenlenen, Model Birleşmiş Milletler kapsamındaki yarışmada, 540 kişiden yalnızca 10 kişiye verilen “outstanding delegate award” a laik görülerek okulumuzu başarılı bir şeikilde temsil etmiştir.

EREN PEK

KAMPÜS KÜLTÜRÜNE KATKI

Robot Kulübü ve Pırasa Mizah Kulübü aktif üyelerinden; IMIS, SUDANCE ve Suşenlik organizasyonlarında 3 yıl boyunca DJ’lik ve ses teknisyenliği yapmış, 2 yıldır da Radyosu başkanlığını başarıyla üstlenmiştir.

 

ÇAĞATAY KIRGIN

KAMPÜS KÜLTÜRÜNE KATKI

3 yıldır IES’te aktif görev alan ve son 2 yılını yönetim kurulunda tamamlamış, son 3 yıldır da yapılan IMIS seminerlerinin organizasyonunda eş liderlik görevini üstlenmiştir. .Kendisi aynı zamanda CIP sosyal sorumluluk projelerinden, engelsiz küreği ve çöp madam projelerindeki çalışmalarıyla ve 2006- 2007 tarihlerinde Tiyatro Klübünün sahnelediği oyunlarda yer alması ile plaket ödülünü almaya hak kazanmıştır.

.