Awards In 2009

AWARDS FOR EXTERNAL STUDENT EVENTS 2009

 

HÜSEYİN YİĞİT GÜLER

CONTRIBUTION TO CAMPUS CULTURE

In the 2007-2008 period, he was also the captain and trainer of the Sailing Club where he was the chairman.

 


UNILEVER IDEATROPHY COMPETITION 2nd
850 groups and more than 1,500 projects across Turkey with the participation of the Unilever
Marketing Competition and Ideatrophy I Almul to say our graduates Nilay Gözegir consisting of "Amore" was a big success as a team 2.

 

"TEA CHAT WITH CEOs - LONDON" ORGANIZATION

The bu Tea Talks with CEOs ”team, which has brought together Sabancı University students with successful businessmen,
increased the bar this year and carried this organization to the international platform.

 

Part Pegasus with CEOs in London Dem event held in London from 2-6 February, members of the Economics Business Club,
including Chris Rennard, CEO of the Liberal Democrats of the UK, and David Probert, Head of the Department of
Technology Management at Cambridge University. Tim Clement-Jones, Co-President of the Department of Government Affairs of DLA Piper,
one of the world's largest legal consultancy firms, President of IT, E * MEA (Switzerland, Scandinavia, Central and Eastern Europe,
Russia, Middle East and Africa) Olivier Campenon,
Enrico Vita, Managing Director UK of Indesit Company, Ayla Bozkus, Chief Executive Officer for Asset Management at
UBS Bank UK and Rector of the European School of Economics, author of the book "The School for Gods". Dr. Stefano DnaAnna
's esteemed businessmen and academicians met with names.

Emre Ertan, Ali Can Akdeniz, Buket Şahin, Civan Sözkesen, Tuğba Ünlü, Ecem Altuner, Selin Erdal, Caner Kasnaklı, Malik Karaçor, Berker Erşen, Yiğitcan Öztürk, Duygu Sanaç, Meriç Köseler.

 

WOMEN TENNIS TEAM

Sabanci University Women's
Tennis Team Tennis Müsabakaları'nda from Category B in the University held in April
2. He was promoted to the Super League in Turkey have been awarded the bricks
with a plaque and award financial contributions to this success.

 

Bayan Tenis takımımız, Gizem Selçuk, Gizem İnak, Yeliz Güven ve Dilara Naibi'den oluşmaktadır.

 


MUSIC CLASSIC CHORUS
Late founded last year and our university classical music is the only
representative of the Muzikus Classical Chorus, this year the Bosphorus showed an
efficacy of success join korofest within and across Turkey organized by the University,
our campus has achieved great success in the classical music and choral music.

 

 

 Doğa Tuğçe İslam

Gizem Gürdeniz

Gülnur Durak

Gülşah Bağcı

Ilgı Çandar

Merve Ergez

Meyzi Kohen

Neva Özcü

Tümay Teoman

Göksu Başoğul

İpek Akşehirlioğlu

Nazlı Kılıçaslan

Olga Ateş

Tuğçe Yaman

Yelin Çimşit

Cem Aksoylar

Emre Ozan Albayrak

Can Türkdoğan

Oğuz Tatar

Alper Yılmaz

Atahan Afşar

Emre Eminoğlu

Hakan Burak Samra

Hazar İlhan

Mert Doğar

Ozan Çavuşoğlu

Özgün Yalçın

Alper Malkoç

Başar Börekçi

Dünya Değirmenci

Mutlu Tevfik Koçak

Onur Candar

Berkay Baran Sakallıoğlu

Berat Meryem Örnek

Siren Çelik

 

ODA THEATER

Theater Club Chamber TheaterSU team has successfully represented
our university with their performances in and out of Istanbul and they have been awarded.
13th International Ankara Theater Festival, DEU Economics Player 3.
Short Game Days, Autti International Amateur Theater Festival,
Istanbul Metropolitan Municipality City Theater 25. Young Days event and the
Istanbul 2010 European Capital of Culture project, Turkey University team participated in the Theater Festival;
Gizem Darendelioğlu, Burcu Kayadeniz, Armanc Yildiz, Huseyin Ergin, Gulcin Bozkurt, Ali Akoglu, Onur Ozkan and Nuray Kaya.

 

BERKİN KESKİN / BURCU DOĞRUER

LICENSE PROMOTION ACTIVITIES

Our students, Berkin Keskin and Burcu Doğruer have been deemed worthy of the award by offering the
university the best way to the prospective students with the support they provided to the Student
Resources Unit within the scope of the Sabancı University Undergraduate Promotion Activities.

 

TECHNOLOGY DAYS'09

SURK & SU-IEEE

Sabancı University Robot Club and SU -
IEEE have brought together the giants of the Industry and
Automation sector on our campus with the Technology Days
'09 activity they realized this year. Mustafa Hakan Çakmakci, Oğuz Karaduman,
Abdülkadir Karaağaç, Alparslan Emrah Bayrak, Fatih Mutluel, Ayşegül Atabay,
Kayahan Sarıtaş, Halil Aydoğuş and Ergün Çalışgan have a share in this activity.

 

EMRE EMİNOĞLU

CONTRIBUTION TO CAMPUS CULTURE

Müzikus aloud pop-rock koroso KoroSU has been an indispensable member of the
school for 4 years and this year our student is the responsible student of
ÜSMT and Ocean Publishing Club.

 

SİNAN BÜDEYRİ

KAMPÜS KÜLTÜRÜNE KATKI

SUDANCE Tango Gösteri grubu üyesi öğrencimiz Sinan Büdeyri, bu yıl düzenlenen kursta Sabancı Üniversitesi çalışanlarına Tango eğitmenliği yapmıştır. Yaklaşık 6 yıldır tango ile ilgilenen öğrencimiz, kampüs kültürüne katkılarından dolayı ödüle layık görülmüştür.

 

ÖMER CAN GÜLDAL

KAMPÜS KÜLTÜRÜNE KATKI

SUOyuncuları'nın emektar üyesi ve 2007-2008 dönemi başkanı Ömer Can Güldal, bu dönem kulübün danışmanlığını da üstlenerek ödüle hak kazanmıştır.

 

ARMAĞAN AMCALAR

KAMPÜS KÜLTÜRÜNE KATKI

2003 yılında Sabancı Üniversitesi'ne girdiğinden beri aktif olarak pek çok öğrenci kulübünde faaliyet gösteren Armağan Amcalar, 6 yıl boyunca üniversitenin sosyal yaşantısına sayısız katkılarda bulunmuş, 6 yıllık Müzikus üyeliği boyunca yönetimde aldığı çeşitli görevlerin ve sahnede yer aldığı Müzikus projelerinin yanı sıra Müzikus'un sahne hayatını halen aktif olarak devam ettiren en uzun soluklu projesi Neşeli Günler Kumpanyası'nı hayata geçirmiştir.

RadyoSU'da 3 yıl boyunca sunduğu sabah programları, Neşeli Günler adlı nostalji programı ve Metal Age adlı metal müzik programı ile üniversitelilere mikrofon başından da seslenmiştir. Neşeli Günler programı ile ayrıca 2005 yılında "En İyi Hazırlanmış Radyo Programı" ödülünü de almıştır. Bu süre zarfında RadyoSU'da çeşitli yönetim görevlerini de yürütmüştür.

Yine aynı dönemde PıraSA Mizah Kulübü yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmüştür.

6 yıl boyunca yaptığı sayısız logo, dergi, broşür, web sitesi, afiş tasarımı ve diğer görsel çalışmalarla başta Müzikus olmak üzere RadyoSU, PıraSA Mizah Kulübü, İstanbul Kulübü ve Sinema Kulübü gibi çeşitli kulüpler ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri ve Sanat ve Sosyal Bilimler Fakülteleri'nin kurumsal kimliklerine katkıda bulunmuştur.

 

MUSTAFA HAKAN ÇAKMAKCİ

KAMPÜS KÜLTÜRÜNE KATKI

Mekatronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Mustafa Hakan Çakmakci, 2008-2009 döneminde yürüttüğü Robot Kulübü Genel Koordinatörlüğü görevinin yanısıra, Ekonomi İşletme, Genç Girişimciler, Kültür & Edebiyat, Küresel Etkileşim, Enerji ve Türk-Japon Kültürel Etkileşim Kulüpleri'nde aktif üyelik ve aktivite koordinatörlükleri yapmış, kampüs kültürüne katkılarından dolayı ödüle layık görülmüştür.

 

3. FOTOĞRAF GÜNLERİ ORGANİZASYONU

SÜFOK

Fotoğraf Kulübümüz SÜFOK, 4 yıllık bir aranın ardından 3. Fotoğraf Günleri Organizasyonunu başarıyla gerçekleştirmiştir. Çok değerli fotoğraf ustalarının konuk edildiği Fotoğraf Günleri kapsamında, üç farklı sergi düzenlenmiş ve iki söyleşi mekanı (Taksim Mephisto Kitabevi - KASA Galeri) kullanılmıştır.

Bu başarılı organizasyona imza atan ekip; Nazım Keskin, Selen Çatalyürekli, Anıl Coşkun, Berkin Keskin, Nazlı Eda Kırali, Fatih Höke, Hasan Okyar Bayraktar, Tamer Aslan, Erkin Kuru ve Ceren Elbasan’dan oluşmaktadır.

ERKEK HENTBOL TAKIMI

Sabancı Üniversitesi Erkek Hentbol Takımı, Üniversiteler arası Hentbol Müsabakaları C Kategorisi’nde3.lüğü elde etmiştir. Bu başarıya imza atan takımımız; Gökhan Gediz, Koray Koçer, Samet Adalı, Birkaç İçaçan, Erhan Vural, Alper Ertan, Suphi Aybars Koçarslan, Salih Duhan Paşalı, Mehmet Ziya Dolgun, Muhammet Selim Çakır, Erinç Merdivan, Batuhan Orbay Yenilmez, Uğraş Sidal Gül, Serhan Tutar, Alptuğ Varış, Yusuf Ediz Kömüryakan, Muhammed Emin Bilgene’den oluşmaktadır.

 

3. LİSELER ARASI MATEMATİK YARIŞMASI

MATEMATİK KULÜBÜ

Sabancı Üniversitesi Matematik Kulübü, bu yıl gerçekleştirdiği “3.  Liseler arası Matematik Yarışması” ile İstanbul çapında 50 okul ve 450 nin üzerinde lise öğrencisini kampüsümüzde ağırlayarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu organizasyonun mimarları Sinan Eğilmez, Selen Başol, Sema Ermez, Kayahan Sarıtaş, Selim Kocaman, Onurcan Ulusel, Süha Mutluergil, Kerim Keskin, Aydın Özcan, Sümeyye Göktürk, Hüseyin Özen ve Ali Taş’tır.

 

SU-SAIL YELKEN KULÜBÜ

YARIŞ BAŞARILARI

Su-Sail Yelken Kulübü yarış takımı, 2008 sezonu boyunca katıldığı çeşitli yarışlarda elde ettiği başarılarla ödüle layık görülmüştür. Yelken takımımızın katıldığı yarışlar:

  • 2008 sezonu boyunca Digiturk Bluemoon teknesi ile İstanbul'da TAYK (Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü), İYK (İstanbul Yelken Kulübü), KOG (Kulüpler Arası Ortak Girişim) trofelerince Ataköy, Tuzla, Kalamış, Adalar, Çanakkale ve İstanbul Boğazı rotalarında katıldığı toplam 20 yarışta, TAYK trofesi kapsamında 21 tekne arasından 6.'lık, İYK trofesi kapsamında 22 tekne arasından 7.'lik, KOG  trofesi kapsamında 22 tekne arasında 15.'lik,
  • Uluslar Arası Marmaris-Rodos rotalarında gerçekleşen Channel Regatta organizasyonu dahilinde 5 yarışta IRC II divizyonunda 8.'lik,
  • MIYC (Marmaris International Yatch Club) kapsamında gerçekleşen Kış trofesinin 3. ayağında IRC II divizyonunda 2.'lik (2 yarışçımız katıldı), 5. ayağında IRC II divizyonunda 3.'lük ve Üniversiteler Arası gerçekleşen Kampüs Cup kapsamında 1.'lik
  • Bahçeşehir Üniversitesi'nin Kalamış Yelken Kulübü ile ortak düzenlediği üniversiteler arası yelken yarışında 8 üniversite arasından 3.'lük

 

Ekip; Can Tunca, Seda Aksel, Arda Cezzar, Hüseyin Yiğit Güler, Anıl Günaydın, Murat Mekikçi, İlter Ahmet Yılmazlı, Mert Ali Ulufi, Ayşe Naz Pelen, Sinan Erk Mutafoğlu, Tamay Kiper, Akın Obalı’dan oluşmaktadır.

 

UNILEVER IDEATROPHY YARIŞMASI FİNALİSTLİĞİ

Türkiye genelinde 1500’den fazla projenin katılımıyla gerçekleştirilen Unilever Ideatrophy Pazarlama Yarışması’nda Emre Eminoğlu,  Kerem Tahir Karacasulu ve Ayşe Önder finale kalma başarısı göstererek üniversitemizi başarı ile temsil etmişlerdir.

 

   

 

İTÜRO'09 YARIŞMASI BAŞARILARI

ROBOT KULÜBÜ

2008-2009 dönemi boyunca aktif çalışan ve neredeyse her hafta bir etkinliğe imza atan Robot Kulübü’nün başarılı üyeleri, katıldıkları İTÜRO 2009 yarışmasından da dereceyle ayrılmıştır.

Bekir Tufan Alper, Zeki Tiber, İhsan Kehribar’dan oluşan III.Osman Grubu, Silindir taşıyan Robot kategorisinde 1.lik,

Mert Konukoğlu, Alparslan Emrah Bayrak, Beşir Çelebi, Serpil Ceylan’dan oluşan Smurfs grubu, Yangın Söndüren Robot kategorisinde 2.lik elde etmiştir.

 

AKADEMİK AJANDA PROJESİ

2008 dönemi Öğrenci Birliği Yürütme Kurulu üyesi olan öğrencilerimiz Enes Molu, Mehmet Ali Söylet veOnur Okudan; burs fonuna katkı yapmayı amaçlayan “Akademik Ajanda” projeleri ile bir ilke imza atarak ödüle layık görülmüşlerdir.

 

CEMAL AKARSU

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİNE KATKI

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektronik Mühendisliği Programı son sınıf öğrencisi Cemal Akarsu,kampüste bulunduğu 5 yıl süresinde Toplumsal Duyarlılık Projeleri'ne yaptığı katkılarla ödüle layık görülmüştür. 2 sene proje süpervizörlüğü, 2 sene de danışman süpervizörlük yapan öğrencimiz başarılı çalışmalarıyla dikkat çekmiştir.

 

OYUNLARLA YAŞAYANLAR

SUOyuncuları

SUOyuncuları, Oğuz Atay'ın "Oyunlarla Yaşayanlar" adlı oyunuyla Yeditepe Üniversitesi'nin ilk kez düzenlediği Tiyatro Festivali'nin ilk misafirleri olmuş ve başarılı gösterileriyle Sabancı Üniversitesi'ni en iyi şekilde temsil etmiştir. Öğrencilerimiz, aynı oyunu 2 kez de Sabancı Üniversitesi'nde sergilemiştir.

Ekip, Alican Afşar, Aybike Turan, Ayşe Nilay Er, Mehmet Kafkaslıgil, Oğulcan Tufan, Ömercan Güldal, Özge Özdeş, Sarp Bozkurt, Serpil Çetin ve Zeynep Büşra Tatlıdil'den oluşmaktadır.

 

SUCHALLENGE'09

EKONOMİ İŞLETME KULÜBÜ

Ekonomi İşletme Kulübü’nün düzenlemiş olduğu ve öğrencilerimize 4 yıldır pazarlama alanında çeşitli yetkinlikler kazandırmayı amaçlayan SUChallenge Pazarlama ve Strateji Yarışması, bu yıl organizasyon, satış ve tasarım olarak en başarılı yılını geçirmiştir. SÜMED fonuna bağış yapma geleneğini de sürdüren komite, ödüle layık görülmüştür.

SUChallenge Komitesi:  Ömer Faruk Damar, Mehmet Kayış, Zeynep Aslı Filis, Gökay Hamamcı, Mustafa Taşcı, Yasir Tuncer, Gamze Aydın, Yeliz Özbay, Ahmet Işık, Fatih Yılmaz, Ece Kaynak

 

SUDANCE GÖSTERİ GRUPLARI

Üniversitemizin en aktif kulüplerinden SUDANCE’ın gösteri grubu üyeleri, bu yıl da Koç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ ve SUDANCE Night’ta muhteşem performanslar sergilemiş ve üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Latin Dansları ve Arjantin Tango Gösteri grubu üyeleri:

Ceren İskender, Dilara Arslan, Arda Arpak, Baran Baykal, Sinan Büdeyri, Yankı Ceyda Çalışkan, Berkay Arda Koşar, Doğa Gizem Kısa, Emre Eroğlu, Bahar Burcu Karahan, Deniz Yörükoğlu, Gökçen Özdemir, Ercan Karadere, Ece Avanoğlu

 

ALİ RIZA SANCAR

Fotoğraf ve Sinema Kulüpleri'nin en aktif üyelerinden olan Ali Rıza Sancar, geçtiğimiz 2 yıl boyunca tüm kulüp aktivitelerinin fotoğraflanması ve arşivlenmesi görevini yürütmüş ve ödüle layık görülmüştür.

Kampüste gerçekleşen etkinlikleri fotoğraflayarak kalıcı hale gelmesini sağlayan öğrencimiz, aynı zamanda üniversitemizin kurumsal işleyişine de katkıda bulunmaktadır.

 

 

 

İFSAK - MARDİN "GERDAN BOYU SEYRANLIK" SERGİSİ

SÜFOK

Fotoğraf Kulübü üyeleri Anıl CoşkunNazım Keskin ve Selen Çatalyürekli, gerçekleştirdikleri Mardin "Gerdan Boyu Seyranlık" sergisi ile İFSAK - İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nde açılan ilk Sabancı Üniversitesi sergisine imza atmışlardır. 25 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arası açık olan sergide öğrencilerimiz Mardin izlenimlerini sunmuşlardır.

 

 

 

 KAAN CAN FİDAN / İDİL ELİF ÜNAL

MÜZİKUS AKTİVİTELERİ

Uzun yıllardır Müzikus'a emek vermiş ve Müzikus'un en aktif kulüplerden biri olmasına büyük katkıda bulunmuş öğrencilerimiz Kaan Can Fidan (Başkan) ve İdil Elif Ünal (Sayman) ödüle layık görülmüşlerdir.

 

KOROSU

MÜZİKUS

2004 yılında “Sezen Aksu KoroSU” olarak kurulan, 2005 yılında “Sezen Aksu Müzikali”ni gerçekleştiren, 2006 da ise 3 öğrenci tarafından çalıştırılarak takdir toplayan KoroSU, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği keyifli konserle eski performansına yeniden ulaşmıştır. 2 yıldır Doğan Kospançalı yönetiminde çalışmalarını sürdüren koro, "Sound of Silence" konseri ile ödüle layık görülmüştür.

Armağan Amcalar, Işıl Demir, Başak Kumkumoğlu, Metin Güçhan Özer, Baturay Ağırbaşlı, Nihan Endam Taşbaşı, Can Yücel, Nurşah Emel, Canan Ece Sayitoğlu, Özge Özdeş, Cemile Cemre Kaya, Seda İlhan, Ceren Saygı, Zeynep Pakel, Aybek Can Kaya, Ali Somer, Cem Sina Çetin, Evrim Taşkıran, Deniz Kaynak, Çağla Çınar, Emre Eminoğlu, Ezgisu Biber

AHMET ONUR ÖNDER

CIP Barış Eğitimi Projesi 2008 yılı Supervisor'u ve 2009 yılı danışmanı öğrencimiz Ahmet Onur Önder, İsrail'de gerçekleşen "International Institute on Peace Education 2008" konferansında Barış Eğitimi- İnsan Hakları alanında gerçekleştirdiği sunumla uluslar arası bir konferansta üniversitemizi temsil etmiştir. Öğrencimiz bu başarısı ile ödüle hak kazanmıştır.

 

MÜZİKUS TSM KOROSU

MÜZİKUS’un en eski ve köklü korosu olma özelliği taşıyan ve her yıl Türk Müziği’ne emek vermiş üstadları, gerçekleştirdiği keyifli konserleriyle anan Müzikus Türk Sanat Müziği Korosu, bu yıl da “Hayat Tecrübelerine Saygı Duruşu”nu unutmadı. Koromuz, Münir Nurettin Selçuk ve Yahya Kemal Beyatlı anısına düzenlediği,  hem SGM’de hem de Fatih Üniversitesi’nde verdiği konserin yanında, Mayıs ayında Türk Sineması’nın 4 yapraklı yoncası Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray ve Filiz Akın’ın Yeşilçam filmlerinde seslendirdikleri şarkılardan oluşan bir repertuvarla da sahneye çıkmıştır.

Koro üyeleri: Ali Can Akdeniz, Mehmet Ali Söylet, Ali Ocaklı, Süleyman Hanaylı, Barış Yıldız, Tuğçe Şahin, Burçin Kargıcı, Bihter Bayramoğlu, Hakan Çakmakçı, Elif Nihal Ateş, Duygu Cihan, Hande Yöndem, Ezgi Şiir Kıbrıs      , Kübra Kalkan, Firdevs Ulus, Murat Öziş, İrem Güre, Mustafa Köksal, Övgü Ceren Güngör

 

 

 

 

 

 

 

AKRAN DANIŞMANLIK BAŞARILARI

Öğrencilerin akademik başarısını artırmayı amaçlayan ve üniversitemizin akademik hedeflerini destekleyerek, Akran destek çalışmalarının koordinatörlüğünü üstlenmiş ve birçok öğrenciye danışmanlık yapmış 6 öğrencimiz, komite tarafından ödüle layık görülmüştür.

Işıl Demir - Akademik Destek Programı Tasarım Sorumlusu
İpek Nazlı Hüner - Akademik Destek Programı Koordinatörlüğü
Salih Büyükkılıç - Akademik Destek Programı Matematik ve Doğa Bilimleri asistanı
Selcan Tuncay - Akademik Destek Programı İnsan Kaynakları Yöneticisi
Sinan Eğilmez - Akademik Destek Programı NS Koordinatörü
Tuğçe Rabia Yazıcıgil - Akademik Destek Programı Akran Asistanı

 

BAYAN BASKETBOL TAKIMI

Bayan Basketbol Takımımız, Aralık ayında gerçekleşen Üniversiteler arası Basketbol Müsabakaları B Kategorisinde 3.lüğü elde etmiştir.

Takım üyeleri: Nusret Sena Güldal, Çağla Çakır, Seray Selin Eraslan, Elif Sünget, İrem Aydın, Melis Önalan

 

EREN PEK

İTÜ-YBK YEŞİL İNOVASYON PROJE YARIŞMASI FİNALİSTİ

Mekatronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Eren Pek, hazırladığı proje ile, Mart ayında gerçekleştirilen İTÜ-YBK Yeşil-İnovasyon Proje yarışmasında, 122 proje arasında ilk 8 finalist arasına kalmayı başarmıştır.

 

ENERJİ KULÜBÜ

Üniversitemizde enerji bilincini yaygınlaştırmayı amaçlayan bir grup girişimci öğrenci tarafından 2008 - 2009 öğretim yılının ilk yarısında kurulan Enerji Kulübü, daha ilk yılında uluslar arası temsiliyet kazanarak Collegiate Energy Association’ın Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi olmuştur. Kulübün kurulması ve kampus kültürüne katkıda bulunmasını sağlayan öğrencilerimiz Ece Gülşen, Ebru Hüsrevoğlu, Yasemin Fatoğlu, Gaye Güldiken, Anıl Ozan Yalçın, Ünlü Emre Coşkun, Mehmed Cem Akatay, Arda Çallı, Cem Burak Kılıç, Mehmet Emre Özfatura, Nusret Sena Güldal, Görkem Türk, Ali Cuma Uçar ve Gönenç Ülker’dir.

 

 

 

GÖKÇE ÇELİKÖZ / MEHMET ALİ ÜNAL

Gökçe Çeliköz, Üniversiteler arası Yüzme Müsabakaları'nda 100m Kelebek ve 200m Serbest'te Türkiye 7.si olmuştur. Öğrencimiz, aynı zamanda Üniversite Olimpiyatları seçmelerine katılmaya hak kazanmıştır.

Mehmet Ali Ünal, 16 farklı üniversiteden 34 sporcunun katıldığı Üniversiteler arası Snowboard Yarışları'nda Türkiye 4.sü olarak üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

 

ÖMER ÇAĞATAY

Yönetim Bilimleri Programı son sınıf öğrencisi Ömer Çağatay, özellikle kampüs dışında gösterdiği aktif çalışmalarla ödüle layık görülmüştür. Sualtı Sporları Kulübü aktif üyesi de olan öğrencimiz, UEFA Kupası 2009 Organizasyon Komitesi üyeliği ve Sainte Pulchérie Fransız Lisesi Mezunlar Derneği başkanlığını da yürütmektedir.

 

MEHMED CEM AKATAY

INTERNATIONAL STUDENTS CLUB

2008 - 2009 döneminde International Students Club'ın başkanlığını yürüterek, exchange öğrenciler için düzenlenen bir çok aktiviteye öncülük eden öğrencimiz Mehmed Cem Akatay, ödüle layık görülmüştür.

 

ELÇİN YILDIZBAYRAK

SERAMİK KULÜBÜ

Üretim Sistemleri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Elçin Yıldızbayrak, Seramik Kulübü'nde gösterdiği özverili çalışmalarla ödüle layık görülmüştür. Seramik, Ahşap ve Ebru Kursları'nın düzenlenmesi ve Mayıs 2008'de açılan serginin gerçekleşmesinde öğrencimizin rolü büyüktür.

 

ALİHAN KAYA

JAPONCA KONUŞMA YARIŞMASI 2.LİĞİ

Mekatronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Alihan Kaya, İstanbul Japonca Konuşma Yarışması'nda 2. olarak ödüle layık görülmüştür.

Alihan, Türkiye genelinde Japonca öğretilen kurumların katıldığı yarışmada, seçmeli yabancı dil olarak haftada 3 saat Japonca öğreniyor olmasına rağmen özellikle Japonca'nın Ana Bilim Dalı olduğu Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği Bölümü, Kayseri Japon Dili ve Edebiyatı kurumlarını geride bırakarak A Kategorisinde 2. olmuştur.

 

ROBOMAC'09 YARIŞMASI BAŞARILARI

Avrupa çapında gerçekleşen “RoboMAC 2009 - Robot Tasarımı” yarışmasında öğrencilerimiz Serhat Dikyar, Taylan Ayken, Çağla Çakır, Burak Erbağcı ve Zafer Tevfik Özcan; “Sürü Zekası” kategorisinde 2.lik, “Labirent” kategorisinde ise 4.lük elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu başarı, 4 kez gazete ve dergilerde yer almıştır.

 

HASAN DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI

SUDOSK

Sabancı Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü SUDOSK’un 2 deneyimli üyesi Özgür Mutlu ve Barış Çokuysal, 27 Aralık 2008’de Sabancı Üniversitesi adına yapılmış olan ilk Hasan Dağı (3268 m)  Kış zirve tırmanışını gerçekleştirmişlerdir.

 

BAYAN ve ERKEK SNOWBOARD TAKIMI

Bayan Snowboard takımımız, Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 24-26 Ocak 2009 tarihlerinde Bitlis Kayak Merkezi pistlerinde yapılan yarışlarda Türkiye 3.sü olmuştur. Takımımız Mine Eren, Begüm Tunakan, Gizem Selçuk ve Şebnem Keskin’den oluşmaktadır.

Erkek Snowboard takımımız, Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 24-26 Ocak 2009 tarihlerinde Bitlis Kayak Merkezi pistlerinde yapılan yarışlarda Türkiye 2.si olmuştur. Erkek Snowboard takımımız Efe Ertürk veMehmet Ali Ünal’dan oluşmaktadır.

 

 

YAZMA BECERİLERİ MERKEZİ ÇALIŞMALARI

Yazma Becerileri Merkezi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren öğrencilerimiz Münire Bozdemir ve Ali Emre Kılıçel, üstün sorumluluk bilinci ve özveriyle gerçekleştirdikleri çalışmalarla ödüle layık görülmüşlerdir.

 

NEŞELİ GÜNLER KUMPANYASI

MÜZİKUS

Müzikus'un en uzun soluklu projesinin ve günlüğün günden güne artıran Neşeli Günler Kumpanyası, 2008 - 2009 dönemin kampüs içi ve dışında 7 konserle en çok aranılan müzik gruplarından biri haline gelmiştir. Son 2 yılda kumpanyaya ulaşmışlar,  Armağan Amcalar, Haluk Can Yasan, Ayşegül Boz, Can Yücel, Murat Mustafa Tunç, Merve Ergez, Utku Deniz Küçük, Cemile Cemre Kaya, Elif Erdede, Hande Lara Sever, Nazlı Birinci, Tunç Korap 'tan edilmiş .